Obec VAL

Beseda Val z.s.

Vedení spolku:

Ivana Vondřejcová, předsedkyně rady

Josef Moravec, místopředseda rady

IČ: 265 91 375
Sídlo: Val 44, 518 01 Dobruška
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

pd 01 areal 1A web

 

           Historie současného spolku Beseda Val z.s. a tradice divadelnictví sahá až do roku 1897, kdy byly připraveny Stanovy nového spolku, následně dne 2. 2. 1898 proběhla ustavující Valná hromada, tehdy spolku Beseda ve Valu.

         Jedna z posledních významných Valných hromad spolku proběhla 22. 2. 2015, kdy byla schválena poslední aktuální verze Stanov spolku a splněny podmínky pro novodobý a zákonem povinný zápis do rejstříku spolků u Krajského soudu v Hradci Králové.

         Dlouhodobě je předmětem hlavní činnosti spolku kulturně společenská i vzdělávací činnost na úrovni nejen obecní, ale i regionální. Po dobu více jak šedesáti let nadšenci z řad členů i příznivců spolku budují a spravují ve spolupráci s obcí Val areál Přírodního divadla Val, často i s využitím finančních prostředků z nejrůznějších dotačních titulů.

         Přírodní divadlo Val leží v turisticky nejzajímavějším místě obce Val, ve Valském údolí. Nachází se zde Ondřejcův mlýn, jehož tradice sahá až do 15. století a ve kterém rod Ondřejcových úspěšně hospodařil více jak 200 let. Atraktivnost údolí stupňují objekty dalších dochovalých mlýnů, dnes většinou rekreačních chalup. Valským údolím prochází cyklotrasa č. 4325, která tvoří spojnici mezi Dobruškou a Orlickými horami, cílem cyklistického výletu však může být i blízké Nové Město nad Metují. Údolí je celoročně oblíbeným místem pro běžnou procházku přírodou, která v letním období může vyvrcholit právě návštěvou areálu valského Přírodního divadla!

         Sezónní program divadla je pravidelně zahájen pálením čarodějnic, Valskou soutěží v hasičském útoku, dále následuje oblíbená přehlídka divadelních souborů Divadelní POHODA a letní diskotéky v režii POHODEX TEAMU. Beseda Val má za sebou i 10 ročníků přehlídky dechových hudeb Valský dechový festival.

         V nedávné minulosti byl areál divadla spojen i s pořádáním např. soutěžního festivalu folkové a country hudby ORLICKÉ OZVĚNY, dále multikulturních festivalů BABYLON nebo RESPECT SESSION, aj. Aktuální novinkou je KOSMÍR MUSIC FESTIVAL

         Navštivte areál Přírodního divadla Val!

Web - odkazy:

f (facebook) https://www.facebook.com/divadelni.pohoda         
g+ (google) https://plus.google.com/u/0/109466177893023580030
foto (rajče) http://beseda-val.rajce.idnes.cz/

 

Výroční zprávy spolku:

VZ 2016 Beseda Val

VZ 2015 Beseda Val

VZ 2014 OS Beseda Val

 

Dokumenty k nahlédnutí:

Stanovy z 22.2.2015

Stanovy z 1.4.2005

Stanovy z 25.12.1897

Ustavující valná hromada z 2.2.1898